Ako ste sa rozhodli pre meno svojho bábätka?
Bolo vaše vysnívané už dávno alebo išlo o momentálne rozhodnutie? Inšpiroval vás niekto alebo niečo?

To, že môj syn bude Kubo som vedela už dávno. Niekedy v čase skorej puberty prišla do našej dievčenskej partie téma “ako sa bude volať tvoje dieťa”, a práve z tejto debaty vyplávalo moje rozhodnutie o Jakubkovi. Už ani neviem prečo, žial, avšak to meno som si presadila. Zato kamarátka si pamätá, že ona vtedy zanovito chcela Michala - veď sa tak volali všetci jej frajeri. Aj láska v škôlke. Nakoniec si vzala Dominika a ich syn sa volá Ondrej :) Lebo sa tak volal jej dedo, správny chlap, ktorého mala veľmi rada.

Keď sa mal narodiť môj o sedem rokov mladší brat, vyberali sme meno demokraticky. Rodičia, babka, ja, sedeli sme v obývačke a každý mal v tajnom hlasovaní napísať 2 chlapčenské a 2 dievčenské mená. K tomu preferovanému priradiť 2 body, k druhému jeden, poskladať a vhodiť do klobúka. Pamätám si, že vyhral Milan, nasledovaný Andrejom, z dievčenským mien to bola Ivanka. Mama však prišla s pôrodnice s Ivanom. Vraj si to rozmyslela, lebo sa viac hodí k Maríne. Toľko k demokracii :)

Ku každému menu sa viaže príbeh. Významový aj ten osobný. Prvý ľahko a kedykoľvek nájdete na internete. Ten druhý máme však v hlavách iba my, rodičia. Nezabudnite ho preto zapísať do denníka, nech sa nevytratí.

Všetko dobré,
Marína

PS:
V našom denníčku už pár mesiacov víťazia mená Natália a Samuel. Takto sa volá najviac detí, ktorým rodičia zapisujú spomienky. Nasledujú Ema a Jakub. A viete aké mená sú úplne najpopulárnejšie za celú éru Slovenska (od roku 1993,
Podľa TASR )? Kristínka a Martinko. Natálka je na 3. a Samko na 4. mieste.