Nie, nejde o tipy na oslavu, tortu či darčeky. Mám na mysli nápady, ako uchovať spomienky, sme predsa v Denníku Bábätka. Ale bez strachu, nemám na mysli nič komplikované, s trochou materských organizačných schopností zvládnete väčšinu za chvíľku, no dobre, možno dve. Výnimočná udalosť si predsa žiada výnimočné skutky. Aby bolo na čo spomínať :)

 

  1. Vytvoriť rodinnú foto tradíciu, napr. odfotenie drobca s fotkou presne rok starou, fotenie na rovnakom mieste, tradičný rodinný portrét…
  2. Vyplniť detský narodeninový dotazník – obľúbená farba, obľúbená knižka, čo má aktuálne rád, čo ho rozosmeje, z čoho má strach, čo mu najviac chutí, pri tých väčších, čím chce byť, najväčší zážitok za posledný rok….
  3. Poprosiť blízkych a priateľov, aby neboli leniví, a aby drobcovi poslali narodeninové prianie poštou. Je krásne dostať do schránky niečo iné ako účty, je to take prekvapko pre všetkých :)  Priania samozrejme odfotiť do denníčka, či archivovať do peknej krabice. Aj známky sa cenia.
  4. Napísať či vytvoriť vlastné prianie pre bábätko, žiadne “všetko najlepšie” ale naozajstný odkaz pre drobca, pri ktorom bude mať v dospelosti zimomriavky. Aj videoodkaz má grády.
  5. Odložiť noviny z daného dňa, predstavte sit ú emóciu, keď dostane k osemnástinám krásny zväzok 18 denníkov….
  6. Vytvoriť infografiku, koláž, scrapbook o vašom spoločnom roku. Z fotiek, vstupeniek, máp, obrázkov, výstrižkov z novín, výrokov, zaujímavých čísiel… viete, že v prvom roku dieťa spotrebuje v priemere takmer 2950 jednorázových plienok?
  7. Urobiť ročenku či fotoknihu. Čoskoro a bez námahy už aj cez Dennik Bábätka :)
  8. Zarámovať aktuálnu detskú kresbu.
  9. Nezabudnúť na seba. Zapísať si vlastné myšlienky, napr. čo na materstve najviac milujem a čo naopak neznášam :) Pre zábavu. Aby ste sa spoznali lepšie.
  10. Užívať si a s úsmevom vnímať tento deň. Lebo spomienky sú to najcennejšie.  

Veľa zážitkov,

Marína